ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5646382
*
nr 564 6382
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 100
Kondition: skadad ram
Utrop:
300 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 februari 2009
kl 18:43:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 21:24:17
1
500 kr
29/1 23:39:02
2
350 kr
29/1 23:39:19
2
450 kr
1/2 14:02:01
3
700 kr
1/2 15:54:06
4
1.100 kr
1/2 18:05:28
3
900 kr
1/2 18:06:25
3
1.000 kr
2/2 13:45:29
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Kondition: skadad ram
nr 564 6382
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 100
Kondition: skadad ram
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 februari 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/1 21:24:17 | 1 | 500 kr |
29/1 23:39:02 | 2 | 350 kr |
29/1 23:39:19 | 2 | 450 kr |
1/2 14:02:01 | 3 | 700 kr |
1/2 15:54:06 | 4 | 1.100 kr |
1/2 18:05:28 | 3 | 900 kr |
1/2 18:06:25 | 3 | 1.000 kr |
2/2 13:45:29 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27